Міжреберна невралгія — це захворювання, яке провокується запаленням та защемленням нервових корінців. Характерною особливістю, яка супроводжує хворобу, є гострий больовий синдром. Примітно, що міжреберна невралгія практично не зустрічається в дитячому віці, зате дуже великий відсоток серед хворих становить категорія людей зрілого віку.

 

Симптоми, характерні для захворювання «міжреберна невралгія»

Симптоматика цієї недуги включає різку, гостру біль, іноді біль настільки інтенсивна, що у людини розвивається тахікардія, стенокардія, а також утруднення дихання. У тому випадку, якщо це лівостороння міжреберна невралгія, то пацієнти не завжди відчувають місце локалізації болю, вважаючи, що у них проблеми з серцем. У зв’язку з цим діагностика захворювання ускладнюється, фахівці починають підозрювати кардіалогію — болі в серці. Іноді доводиться проводити безліч досліджень, з тією метою, щоб визначити причину, підтвердити або спростувати наявність серцевої патології.

Ще одне захворювання — інфаркт міокарда має подібну симптоматику. Така ж гостра, різка біль, що провокує потовиділення, аритмію, тимчасову зупинку дихання. Тому у випадку, якщо людина відчуває больові напади і простріли, не варто займатися самолікуванням. Тому що велика ймовірність саме серцевої аномалії. Лікування буде тим ефективніше, чим швидше проведена діагностика і поставлений відповідний діагноз.

Причини, що спровокували появу захворювання

Причини, що породили виникнення даної недуги вкрай різні, вони співвідносяться з різними категоріями та порушеннями в різних системах. До основних причин можна віднести:

 • Травми, удари, переломи хребта, а також грудної клітки;
 • Вплив важких металів на організм людини;
 • Реакція на деякі медикаменти;
 • Бактеріальні токсини, вірусні захворювання, інфекції;
 • При деяких захворюваннях, таких як полірадикулоневрит, розсіяний склероз;
 • Зниження імунітету, порушення в гормональному фоні, уповільнення метаболізму, менструальна пауза у жінок, наявність якого-небудь виду алергій;
 • Наявність вроджених патологій хребта — остеохондроз, додаткові ребра, междискові грижі.

Лікування міжреберна невралгія

Чим раніше проведена діагностика, чим швидше виявлена причина, яка є чинником, що провокує міжреберну невралгію, тим швидше призначать терапевтичне лікування.

Лікування міжреберної невралгії проводиться комплексне, в основному використовуються методи консервативного лікування, які не передбачають оперативного втручання. До таких відносять: медикаментозне лікування, використання мазей, масажі, лікувальну гімнастику і комплекс ЛФК процедур, можуть бути задіяні фізіопроцедури, також особливо популярні народні засоби в боротьбі з недугою. Важливо розуміти, що міжреберна невралгія усувається поступово, лікування повинно бути системним, тривалим, важливо дотримуватися особливого режиму життя.

Препарати для лікування міжреберної невралгії

Всі зусилля на початковій стадії захворювання спрямовані на усунення больового синдрому, який просто паралізує людину і заважає вести природний спосіб життя. Для цього використовуються такі препарати:

 • Група медикаментів — анальгетики, знеболюючі засоби, такі як седалгин, спазган, а також звичний анальгін. Механізм дії цих препаратів передбачає зниження больового показника, зменшення чутливості больових рецепторів;
 • Також використовують міорелаксанти — вельми ефективні ліки, які розслаблюють м’язи, знижують напругу, затискачі, в потрібних місцях знижують тонус м’язового корсету. Також усувають спазми — причину больового синдрому;
 • Нестероїдна група протизапальних препаратів призначена для зняття запалення защемленого нерву. Блокує больові імпульси. До такої групи можна віднести препарати за типом диклофенаку, індометацину, вольтарену, а також ібупрофену. У разі зовнішнього застосування ця група має протизапальний ефект;
 • Седативні препарати — елініум або реланіум. Міжреберна невралгія симптоми лікування таблетки цього роду застосовуються, якщо виникає необхідність заспокоїти пацієнта, знизити його сприйнятливість до больового синдрому;
 • Також застосовують мазі. Їх ефективність вельми успішна. Мазі втирають локально, зовнішньо, у місця з найбільшим показником болю. Мазі можна використовувати двох типів: знеболюючі, анальгізируючі, а також зігріваючі. Перші спрямовані на зменшення болю, зниження чутливості, а другі можуть містити перцеві компоненти. Це в кінцевому підсумку сприяє поліпшенню кровообігу, розслабленню м’язів, зігріванню м’яких тканин;
 • Для лікування застосовують ін’єкції новокаїну або ледокаїну. Вони являють собою блокади з розчином, застосовуються в період загострення хвороби.

Лікування народними засобами

Лікування міжреберної невралгії часто допускає використання народних засобів в домашніх умовах. До основних ефективних рецептів можна віднести такі:

 • Можна застосовувати березові бруньки. Для цього свіжі березові бруньки добре подрібнюються. Далі одну столову ложку змішують з чотирма столовими ложками гліцерину. Все добре перемішується до однорідної консистенції і втирається локально в уражену область.
 • Також ефективний рецепт з бруньками і горілкою. Беремо жменю березових бруньок, заливаємо 0,5 літрами горілки, даємо настоятися протягом 10 днів в прохолодному, темному місці.
 • З цим захворюванням досить добре справляється м’ята. У киплячу воду, приблизно 200 мл, додаємо 1 столову ложку сухої м’яти, даємо відстоятися. Приймати щодня в ранковий і вечірній час, за бажанням можна додати мед.
 • Кімнатна герань добре пригнічує біль при невралгії. Для цього беремо 4 листа герані, закладаємо їх на лляну серветку і прикладаємо до місця ураження. Потім добре перебинтовувати, кожні 2 години міняємо пов’язку.

Народні засоби — це не основне лікування, однак, ефективність перевірена часом і подібну терапію можна проводити вдома. Лікування міжреберної невралгії за допомогою народних засобів отримало дуже позитивні відгуки.
Також варто обмежити рухову активність і стримати навантаження.